منو

کلمپ آمپرمتر و مولتی متر

توسط ایران بی تی ام
1399-10-17
4 دیدگاه
کلمپ آمپرمتر و مولتی متر calamp
مقاله ای کوتاه در خصوص مولتی متر و کلمپ آمپر متر تهیه شده توسط تجهیزات اندازه گیری مشهد دقیق
مولتی متر ها چند نوع اند ؟
آیا آمپر مترهای کلمپی همان کاربرد مولتی متر ها را دارند ؟
آیا اختلاف خطا و دقت مولتی متر های دیجیتال و آنالوگ زیاد است؟
تفاوت میان مولتی متر و کلمپ آمپر متر چیست ؟
کلمپ آمپر مترها توانایی اندازه گیری جریان تا چند آمپر را دارند ؟
حداکثر توانایی اندازه گیری جریان توسط مولتی متر ها تا چند آمپر است ؟
برترین برند های تولید کننده تجهیزات تست الکتریکال کدامند ؟
آیا طریقه استفاده مولتی متر ها و کلمپ آمپر متر در هر برند متفاوت است؟
آیا مولتی متر ها و کلمپ آمپر متر ها قابلیت کالیبراسیون و کالیبره شدن را دارند ؟
دلیل کالیبراسیون این تجهیزات چیست ؟
در زمان خرید مولتی متر و کلمپ آمپر متر دیجیتال به چه پارامتر هایی توجه کنیم ؟
رنج قیمتی مولتی مترها و کلمپ آمپر مترها بر چه اساس است ؟
 
کلمپ آمپر متر و مولتی مترهای دیجیتال:
ابزار یکی از مهم ترین موارد در هر سیستم کاری می باشد که در بعضی مواقع فنی به چشم می آیند و در مواقعی دیگر خیر .لازم است بدانید مولتی متر ها و یا آوومتر ها جزء خانواده ی تستر های پر مصرف هستند که در اغلب کارها و شغل های فنی به کار می آیند و نقش بسیار مهمی دارد و همانطور این ابزار دارای شکل های گوناگون در مصارف مختلف هم دیده میشود که با نام های مولتی متر کلمپی و یا کلمپ آمپر متر و یا آمپر متر چنگکی هم دیده می شود. 

مولتی متر ها چند نوع اند ؟
مولتی متر ها جدیدا به دو نوع کلی تقسیم شده اند که با نام های مولتی متر آنالوگ (عقربه ای ) و مولتی متر دیجیتال شناخته میشوند و لازم به ذکر است که این نمونه ها به صورت پرتابل و تابلویی هم مشاهده می شوند که مولتی متر های تابلویی به نوعی در صنعت قابل مشاهده تر است .

آیا آمپر متر های کلمپی همان کاربرد مولتی متر ها را دارند ؟
دقیقا کلمپ آمپر مترها همان مولتی متر هستند که فقط توانایی اندازه گیری جریان به وسیله این دستگاه بیشتر است و ظاهر آن به نوعی متفاوت می باشد زیرا که با مولتی متر های کلمپی دیگر نیاز به زخمی کردن سیم برای انازه گیری جریان نیست و با قرار دادن چنگک به دور کابل و یا سیم روکش دار که در آن جریان قرار دارد میتوان اندازه گیری آمپر را مشاهده کرد که میزان حداکثر و حداقل رنج اندازه گیری به برند و نوع مولتی کلمپ آمپر متر بستگی دارد.
آیا اختلاف خطا و دقت مولتی متر های دیجیتال و آنالوگ زیاد است؟
بله. در مولتی متر های دیجیتال با مدل های مختلف میتوان میزان ولتاژ و جریان را  تا چند رقم اعشار محاسبه کرد و در مولتی مترهای آنالوگ ضریب خطا بسیار بالاست .
تفاوت میان مولتی متر و کلمپ آمپر متر چیست ؟ 
به  طور کلی مولتیمتر ها و کلمپ آمپر متر ها تفاوت زیادی دارند فرض مثال : مولتی متر ها حداکثر تا 20 آمپر توان اندازه گیری جران را دارند که در مولتی متر های معمولی فقط 10 آمپر می باشد و در مولتی مترهای خاص 20 آمپر است . ولی کلمپ آمپر متر ها نسبت به مدل و نوع در بعضی مدل ها از 100 یا 10 میلی آمپر و حداکثر تا 6000 امپر و در نوع ها صنعتی تر قابلیت های بیشتری هم دارند .
کلمپ آمپر متر ها توانایی اندازه گیری جریان تا چند آمپر را دارند ؟
کلمپ آمپرمترهای دیجتال از 0 تا 6000 آمپر را با دقت های گوناگون به نسبت نوع دستگاه و برند دستگاه قابلیت دارند، ولی در مولتی کلمپ مترها معمولی که مناسب برق کار باشد 0 تا 400 آمپر میباشد .
حداکثر توانایی اندازه گیری جریان توسط مولتی متر ها تا چند آمپر است ؟ 
اصولا اکثر مولتی مترهای موجود در بازار حداکثر رنج اندازه گیری جریان 0 تا 10 آمپر می باشد و در نوع های خاص تر تا رنج 20 آمپر هم یافت میشود .
برترین برندهای تولید کننده تجهیزات تست الکتریکال کدامند ؟
تاکنون برند هیوکی HIOKI جزء برترین و قدیمی ترین برندهای در دسترس ما ایرانی ها بوده است و دومین برندی که با این کمپانی برابری دارد شرکت کیوریتسو KYORITSU بوده و سومین برند کمپانی بزرگ شرکت فلوک FLUKE  بوده است که این شرکت ها ملیت های آمریکایی و ژاپنی دارند و جز معروف ترین ها در جهان میباشند.
آیا مولتی متر ها و کلمپ آمپر متر ها قابلیت کالیبراسیون و کالیبره شدن را دارند ؟
بله . تمامی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق کالیبره میشوند و شرکت های مختلفی هستند که با مجوزهایی از طرف استاندارد نسبت به نوع عملکرد توانایی صادر کردن گواهی کالییبراسیون نسبت به وضعیت دستگاه را دارند.
دلیل کالیبراسیون این تجهیزات چیست ؟ 
لازم به ذکر است کالیبراسیون فقط در خصوص دستگاه های کارکرده نیست .زیرا در شرکت ها و کارخانجات پس از خرید دستگاه .دستگاه را برای اطمینان بیشتر به شرکت های مجاز کالیبراسیون می سپارند تا ضریب خطا و دقت آن را ارزیابی کنند .و در بعضی مواقع هم مشاهده شده است که  دستگاه های آکبند در تست کالیبراسیون مردود شده اند . پس از لازم است بدانید هر برند و هر مدلی  استاندارد نیست.
رنج قیمتی مولتی متر ها و کلمپ آمپر متر ها بر چه اساس است ؟
در زمان خرید دستگاه های اندازه گیری تنها چیزی که ملاک بر خوب بودن آن است، دقت دستگاه می باشد و اصولا در بعضی برند ها برای به چشم آمدن و فروش بیشتر آن محصول آپشن هایی از قبیل فازمتر القائی و پارامتر های دیگر از مانند میکرو آمپر و میکرو و میلی در اطراف سلکتور ها دیده میشود و اصولا مولتی متر ها و کلمپ امپر متر های حرفه ای که دقت های فوق العاده ای دارند دارای قیمت های متفاوت تری هستند و برندهای چینی دارای قیمت های بسیار کمتر و دقت کمتر در بازار برق یافت می شوند.
 
تجهیزات اندازه گیری مشهد دقیق
فروشگاه اینترنتی مشهد دقیق با سالها سابقه در فروش و ساخت و تعمیرات تجهیزات اندازه گیری پرتابل افتخار نمایند گی و واردات محصولات و تجهیزات مهندسی و ابزار دقیق را در ایران اسلامی بر عهده دارد . شما میتوانید جهت اطلاعات دقیق تر و یا مشاوره در خصوص ابزار آلات تست و اندازه گیری در زمینه الکترونیک ، برق صنعتی ، مخابرات ، مکانیک ، آزمایشگاه شیمی و پزشکی با کابران فنی و فروش این مجموعه در ارتباط باشید .لازم به ذکر است تمامی اطلاعات سایت به مختصصر و مفید از کمپانی های معتبر در دسترس شما کاربر عزیز قرار گرفته است. جهت برقراری ارتباط با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:
 
051-37133803
051-37133804
051-37133940
خارج از وقت اداری 09157078962
همچنین می توانید ما را در اینستاگرام به آدرس زیر دنبال فرمائید.
Mashhad_daghigh
 

مطالب مرتبط

دیدگاه ها (4)

 1. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در
  30 اردیبهشت 1398
  1. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز
   4 فروردین 1398
  2. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی
   12 اسفند 1397
 2. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ
  5 بهمن 1397

یک دیدگاه بنویسید

مقالات منتخب

1399-10-13