منو

هیوکی HIOKI

توسط ایران بی تی ام
1399-10-13
4 دیدگاه
هیوکی HIOKI

 

هیوکی بزرگترین و قدرتمند ترین کمپانی تولید کننده تجهیزات و ابزار آلات الکتریکال در دنیا

مقدمه 

ابن کمپانی سالهاست،در زمینه تجهیزات اندازه گیری پرتابل آزمایشگاهی الکتریکال فعالیت دارد که تجهیزات تولید شده آن در هیچ کمپانی در جهان نظیر ندارد .محصولات کمپانی HIOKI دستگاه هایی از قبیل مولتی متر ، مولتی کلمپ آمپر متر ، اسیلوسکوپ ، منبع تغذیه ، پاور متر ،پاور هارمونیک آنالایزر ، تستر باطری ، مموری رکوردر ، های پات hipot ، انواع دیتالاگر های ولتاژ و جریان و دیتالاگر ها و تستر های دما و رطوبت ، انواع ارت سنج های 3 سیمه و چهار سیمه ، و ارت تستر های کلمپی و میگر تست مقاومتی و ..... میباشد لازم به ذکر است تمامی این تجهیزات ساخت کشور ژاپن و دارای یکسال گارانتی و 12 سال خدمات پس از فروش از سوی شرکت مشهد دقیق نماینده رسمی شرکت هیوکی hioki  در ایران می باشد .
 

-آیا در بازار جهان تجهیزات کمپانی هییوکی  hioki ژاپن به صورت فیک و تقلبی وجود دارد ؟

متاسفانه اکثر برند های معتبر جهان دارای مدل های فیک درجه 2 و 3 دارند که اصولا به دست شرکت های چینی ساخته شده اند که در زمانی فقط نماینده و یا وارد کننده تخصصی آن متوجه اصل و یا فیک بودن آن کالا می شود 
 

- آیا شرکت هیوکی در ایران نماینده دارد ؟

بله- شرکت تجهیزات اندازه گیری مشهد دقیق تنها نماینده رسمی و انحصاری کمپانی هیوکی  hioki ژاپن در ایران میباشد .
 

- در ایران چه شرکتی گارانتی و خدمات پس از فروش تجهیزات کمپانی هیوکی  hioki را بر عهده دارد ؟

همانطور که در تیتر بالا اشاره شده ، نماینده رسمی هر کمپانی موظف به ارائه ی گارانتی و خدمات پس از فروش میباشد .
 

-در زمان خرید ابزار آلات هیوکی به چه نکاتی توجه کنیم ؟

به طور کلی در زمات خرید تجهیزات اندازه گیری رنج و دقیق در راس  قرار میگیرد و آپشنال های دیگر در ردیف دوم هستند .
 

- نماینده فروش محصولات هیوکی hioki   در کدام شهر های ایران واقع هستند؟

فعلا در حال حاضر شرکت تجهیزات اندازه گیری مشهد دقیق نماینده رسمی این کمپانی در مشهد قرار دارد 
 
در این مقاله به توضیحات کامل و انواع تجهیزات تولید شده توسط کمپانی هیوکی توجه نمایید
 

1- مموری های رکوردر و ثبت کننده مقادیر :

این تجهیز یکی از حرفه ای ترین و پر طرفدار ترین محصولات شرکت هیوکی hioki ژاپن میباشد،این قابلیت را دارد که تمامی مقادیر ولتاژ و جریان و دما ورطوبت به صورت آنالیز و تفکیک شده ثبت کند و علاوه بر مدل های متغیر توانایی ثبت چند کاناله در یک زمان را دارا هستند، به وسیله نرم افزار تجزیه و تحیلیل حرفه ای هم ان عمل قابل انجام می باشد.
 
تجهیزات رکورد و ثبت مقادیر شامل مدل هایی به شرح ذیل مییباشد:  با نام تجاری وایرلس دیتالاگر . HIOKI LR8515  دیتا مینی لاگر ، HIOKI LR8512/8515   وایرلس مینی دیتالاگر ، HIOKI LR5000  و نوع دیگر دیتالاگر ها شامل سری هات فلو دیتالاگر HIOKI LR8432 و HIOKI LR8431  و سری های چند کاناله وایرلس شامل : HIOKI LR8410  و مموری های رکوردر HIOKI LR8400  و HIOKI MR8875 و HIOKI MR8400  و نمونه وایرلس مموری های رکوردر HIOKI LR8410 و دیگر MEMORY HICORDER  همانند : HIOKI MR8870  و HIOKI MR8880  و HIOKI MR8847  و HIOKI MR8875  و HIOKI MR6000  است.

 

2- پاور متر و پاور هارمونیک آنالایزر پرتابل :

اصولا برای اندازه گیری میزان توان و تجزیه و تحلیل آن از پاور آنالایزر استفاده میکنند ک به نوعی به صورت تک فاز و 3 فا دیده می شود، این این دستگاه در محصولات شرکت هیوکی hioki مدل های مختلفی دارند،به ترتیب مدل آپشنال و کیفیت بیشتر به آن اضافه شده است و لازم به ذکر است تمامی تجهیزات شرکت هیوکی hioki ژاپن جز ابزار آلات مرجع می باشند .

اگر مصرف کننده سلف خالص باشد در این صورت منحنی ولتاژ و جریان با یکدیگر 90درجه اختلاف فاز خواهند داشت و نیمی از منحنی توان در ناحیه + و نیمی دیگر در ناحیه منفی قرار دارد در این حالت توان اکتیو صفر می باشد و در مصرف کننده هایی که بین ولتاژ و جریان آنها اختلاف فاز وجود دارد. توان دارای دو مقدار مثبت و منفی است به این معنی که مصرف کننده گاهی از شبکه توان می کشد و گاهی به آن توان می دهد، این موضوع سبب ایجاد توان راکتیو می شود از آنجایی که در این مصرف کننده ها امکان صفر کردن اختلاف فاز ممکن نیست، نتیجه این می شود که توان راکتیو را نمی توان از بین برد .

برای جریان‌ها و ولتاژهای سینوسی که بسامد یکسانی دارند، توان راکتیو بر حسب وار عبارت است از حاصل ضرب جذر متوسط مربع جریان و ولتاژ (توان ظاهری)، ضربدر سینوس اختلاف فاز بین ولتاژ و جریان. توان راکتیو Q (که با واحد ولت-آمپر راکتیو یا وار اندازه‌ گیری می‌شود. در مهندسی برق همیشه نیم سیکل مثبت را در نظر میگیریم به این خاطر است که سلف را مصرف کننده ی توان راکتیو و خازن را تولید کننده مینامیم و الا در نیم سیکل منفی سلف است که توان راکتیو تولید می کند و خازن مصرف کننده است.

 

تمامی مدل های پاور متری هیوکی به شرح ذیل می باشد ::PW6001

 پاور هارمونیک PW3390 و PW9100  HIOKI می باشد که اصولا این مدل ها قابل حمل نیستند و به صورت آزمایشگاهی استفاده می شوند و سری دیگر تک فاز و ۳ فاز رومیزی پاور مترهای های تستر HI TESTER شامل : PW3337  و PW3336 و PW3193-10 و PW3335 و PW3334 و و همان طور که گفته شد این سری HI TESTER در کاتالوگ های هیوکی نام برده شده و سری پرتابل و قابل حمل این تجهیزات پاور هارمونیکی ۳ فاز شامل  PW3198  و PQ3198  و PQ3100 و دیتالاگر  PW3365و PW3360 و PW3169 و پاور کلمپ هیوکی CM3286  جز تجهیزات پاور متری شرکت هیوکی می باشد.
 

3- ترموگراف و ثبت کننده مقادیر ولتاژ و جریان و دما و رطوبت 

به طور کلی ثبت مقادیر و رکورد نقش مهمی در صنعت انداه گیری و ابزار دقیق دارد که به  وسیله تجهیزات خاص و با دقت میتوان این عمل را انجام داد و آن به طور دقیق نمونه برداری کرد و هم اکنون مدل های مختلف و لاگر دما و رطوبت و ولتاژ و جربان به شرح ذیل میباشد: دیتالاگر رطوبت وایرلس HIOKI LR8514 ، ثبت کننده HIOKI LR8410 ، دیتالاگر HIOKI LR5000،رکوردر LR8520 ، ترموگراف دما و رطوبت LR8520/LR8515/LR8514/LR5011/LR500 برای اطلاعات بیشتر به قسمت مشخصات فنی درر سایت مشهد دقیق مراجعه نمایید.
 
 
 

4-lcr   متر های هیوکی و تستر های مقاومتی و امپدانس  آنالایزر آزمایشگاهی و رومیزی 

نمونه ای دیگر از تستر های خازنی و مقاومتی lcr متر های هیوکی hioki هستند که بسیار حرفه ای و دارای رنج ها و مدل های بسیار مختلفی هستند،همانطور که مشاهده می کنید به گذشت زمان تجهیزات خاص و بسیار تخصصی به محصولات هیوکی hioki  اضافه می شود که آن تجهیزات به شرح ذیل می باشد و لازم به ذکر است تجهیزات نامبرده به صورت آزمایشگاهی و ثابت میباشند :
امپدانس آنالایزر های هیوکی : hioki im7587 و مدل hioki im7585 و مدل hioki im7583  و مدل hioki im7581  ومدل hioki im7580  و مدل hioki im3590 و مدل hioki im3570 این مدل ها ست کامل تجهزات تست امپدانس هیوکی  hioki میباشد و می توانید با کمترین زمان تحویل و بهترین قیمت ممکن از شرکت تجهیزات اندازه گیری مشهد دقیق خریداری کنید .
 
 
 
 

5- تستر مقاومت و تزریق ولتاژ در مدار های dc 

برند هیوکی دارای چندین مدل دستگاه تزریق ولتاژ و تستر مقاومت می باشد ک دارای شکل های گوناگون قابل حمل و آزمایشگاهی هستند و علاوه بر آن این تجهیزات رنج ها و دقت هایی گوناگونی دارند که مدل های آن به شرح ذیل می باشد . ست دي الکتريک براي بررسي درستي و پيوستگي عايق تجهيزات برقي مورد استفاده قرار مي گيرد اين تست همچنين به تست استقامت عايقي فرکانس قدرت يا های پات HiPot  معروف است که مخفف واژه High Potential  پتانسيل يا ولتاژ بالا  مي باشد در واقع این دو واژه به جای یکدیگر در صنعت استفاده می شود.
  تستر مقاومتHioki rm3548  -  hioki rm3545 تستر مقاومتHioki   -  hioki rm3544  -  hioki rm3543 تستر مقاومتHioki  -  hioki rm3542a   -هیوکی   - ac automatic insulation withstandard hi tester 3174 –hioki ac automatic insulation withstandard hi tester 3153 - ac automatic insulation withstandard hi tester 3159 - ac automatic insulation withstandard hi tester 3930 –insulation test st5520 و 3157 هیوکی
 
 
 
.
 
 

6- تستر های باتری و ظرفیت باطری 

امروزه تجهیزات بسیار زیادی برای تست عملکرد و سلامت باتری ها استفاده می شوند و کاربران نسبت به تخصص انتظار های خاصی برای اندازه گیری و آنالیز این باطری ها دارند و لازم است بدانید تستر های اندازه گیری ظرفیت باتری و طول عمر باطری ها دارای  مدل های بسیار مختلفی هستند ک هرکدام توانایی ها و دقت و پارامتر های خاص خود را دارند که در نوع خود تستر های باطری هیوکی hioki جز برترین ها و حرفه ای ها قرار دارند و دارای قیمت های بسیار متفاوتی هستند و شما می توانید با دسترسی به مدل های زیر به مشخصات آن در صفحات دیگر سایت مشهد دقیق دست یابید.
تستر های های باتری هیوکی : hioki dm7276/7275 ، hioki bt4560  ، hioki bt3564 ،hioki bt3563/3562   hioki 3561  و بهترین و پر فروش ترین مدل  تست باتری هیوکی  میباشد .
 
 
 
 
 
 
 

7- سوپر مگا اهم متر و hi tester  مولتی متر  هیوکی hioki 

نوعی دیگر از محصولات پر فروش و حرفه ای شرکت هیوکی تستر های مقاومتی آن است که به دسته ای مختلف و تخصصی در بازه کاری خود تقسیم شده اند که به شرح ذیل انواع تستر های مگاه اهم  متر حرفه ای به شرح ذیل تقدیم حضور می گردد :
 • Hioki sm7810 سوپر مگا اهم متر های تستر 
 • hioki sm7860-hioki sm7420 سوپر یونیت –مگا اهم تستر 
 • -hioki sm7110/sm712 –سوپر مگااهم متر 
 • hioki sm8213/8215/8220 سوپر مگااهم متر 
 • hioki dm7276/7275  های تستر مولتیمتر 
 • hioki 3239 دیجیتال های تستر مولتی متر 
 • hioki 3238 دیجیتال های تستر مولتی متر 
 • hioki 3237 دیجیتال های تستر مولتی متر
 

8- ثبت کننده طول موج و یا سیگنال ژنراتور لاگر 

این تجهیزات از نوع تخصصی ترین تجهیزات ثبت سیگنال در ازمایشگاهی های برق و الکترونیک میباشد و در زمان خرید حتما باید از اشنایی کامل از دستگاه سیگنال ژناراتور  را داشته باشید .  سیگنال ژنراتوردستگاهی است که شکل موج های متناوب با فرکانس های مختلف را تولید میکند.  واز نظر محدوده ی فرکانس تولیدی سیگنال ژنراتور به صورت های مختلف می شوند. سیگنال ژنراتور هیوکی hioki :این دستگاه سیگنال های سینوسی و مربعی را تا  رنج فرکانس  MHZ 1 تولید می کند. سیگنال ژنراتور RF (رادیویی):این ژنراتور سیگنال های سینوسی را حداکثر تا فرکانس 150 MHZ تولید می کند. فانکشن ژنراتور :ژنراتور هایی هستند که  در رنج فرکانسی AF  یعنی 1 مگاهرتز شکل موج های متنوعی مانند سینوسی-مربعی -دندان اره ای-مثلثی تولید می کنند.  -ژنراتور های سنکرون:این نوع سیگنال ژنراتور ها یک نمونه از ولتاژ یا فرکانس را میگیرد و همانند آن را برای ما تهیه میکند که به شرح ذیل انواع ثبت کننده طولموج و یا سیگنال ژنراتور حرفه ای به شرح ذیل تقدیم حضور می گردد :
U8794+MR8740T/ U8793+MR8847A/ U8793+MR827/ U8793+MR827/ U8793+MR8741/ U8793+MR8740/ SS7012
 
 
 
 
 

9- تستر نشتی جریان حرفه ای هیوکی hioki 

به طور کلی تجهیزات آزمایشگاهی الکترونیک هیوکی از نوع های بسار خاص و پیشرفته هستند و داشتن چنین تجهیزات در ازمایشگاه الکترونیک بسیار کار آمد میباشند .لازن است بدانید علت تست نشتی جریان چیست : هنگامی که جریان الکتریکی از وسایل برقی عبور کند همواره می تواند بسیار  خطرناک باشد. فرض مثال تجهیزاتی  که دارای عایق نامناسب یا ضعیف بوده و یا لوازمی  که سیم کشی آن به صورت مناسب انجام نشده است،می تواند موجب نشت جریان و در نتیجه آتش سوزی و برق گرفتگی شود. این مسئله نه تنها در صنعت برق بلکه در حوزه پزشکی از اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که جریان نشتی یک جریان ضعیف و کوچک می باشد که عبور آن از بدن انسان ممکن است باعث برق گرفتگی نشود اما در بیمارانی که بدن آن ها ضعیف شده است همین میزان کم جریان می تواند باعث آسیب به آن ها شود و حتما باید در این زمینه از دستگاه های با کیفیت و با دقت همانند برند hioki هیوکی ژاپن استفاده کرد که مدل دستگاه های برند هیوکی hioki به شرح ذیل میباشد :
تستر نشتی جریان هیوکی leak current hitester hioki st5540 و leak current hitester hioki st5541
 
 
 
 
 
 
 

10- تستر led  و نور rgb هیوکی  و تستر های محیطی از قبیل دور موتور و تستر میدان مغناطیسی (گوس متر ) و ترمومتر لیزری ولوکس متر و صوت سنج 

همان طور که میدانید برند هیوکی سعی بر کامل کردن ست اندازه گیری های قیزیکال و الکتریکال را دارد و تجهیزات تست محیط و مکانیکی را در زمینه محصولات خود به آن اشاره کرده که این محصولات طبق مدل های نامبرده به شرح ذیل میتوانید در سایت  های تجهیزات اندازه گیری مشهد دقیق رویت کنید :

تجهیزات تست شدت نور و آنالیز

RGB LASER LUMINACE METER TM6102  ، RGB LASER LUMINACE METER TM6103  ، RGB LASER LUMINACE METER TM6104   ، OPTICAL METER TM6101، OPTICAL POWER METER 3664 ، 

تستر کابل شبکه هیوکی 

HIOKI LAN CABLE HITSTER 3665

تستر میدان مغناطیسی و تسلامتر و گوس متر هیوکی 

HIOKI MAGNETIIC FILED HITESTER FT3470-52  ، HIOKI FT3470-51

ترمومتر لیزری دیجیتال هیوکی 

HIOKI INFRARED THERMOMETER FT3701-3700

لوکس متر و اندازه گیری شدن نور و صوت سنج  هیوکی 

HIOKI SOUND LEVEL METER FT3432
HIOKI LUX METER FT 3424-3425

دور سنج و تاکومتر 

HIOKI TACHO HITESTER FT3406-3405
 
 
 
 
 
 
 

11- مولتی متر دیجیتال و کلمپ های آمپر متر هیوکی HIOKI

یکی از دلایل پیشرفت و معروفیت برند هیوکی تولیدات با کیفیت مولتیمتر ها و کلمپ آمپر های آن میباشد که از گذشته تا به امروز توانسته از سیستم آنالوگ به دیجیتال راه پیدا کند که این محصولات تا کنون جز بهترین ها و پر فروش ترین های برند هیوکی HIOKI  می باشند و دلیل آن کیفیت ظاهری و قدرت تست و ظرفیت طول عمر و دقت بسیار بالای آن میباشد و تمامی کاربرانی که از از مولتی متر ها و کلمپ آمپر متر های هیوکی به طور جدی به دقت این برند اطمینان کامل دارند و شما میتوانید با اشاره به مدل های ذیل نمونه های مختلف مولتی متر و کلمپ های آن را در سایت مشهد دقیق در قسمت الکترونیک مشاهده کنید 

مولتی متر های دیجیتال هیوکی 

هیوکی hioki dt 4255 ، هیوکی hioki dt 4223 ، هیوکی hioki dt 4221 ، هیوکی hioki dt 4254 ،  ، هیوکی hioki dt 4256 ،  هیوکی hioki dt 4224 ، هیوکی hioki dt 4222 ، هیوکی hioki 3246-60 ، هیوکی hioki 3244-60 ، هیوکی hioki dt 4282 ، هیوکی hioki dt 4281 ، هیوکی hioki dt 4255 ، هیوکی hioki 7276، هیوکی hioki 7275 ، هیوکی hioki 3239 ، هیوکی hioki 3238/3237 ،

کلمپ آمپر متر دیجیتال :

هیوکی HIOKI 3280-10F هیوکی HIOKI FT6380 ، هیوکی HIOKI 3293-50 ، هیوکی HIOK I3283 ،هیوکی HIOKI CM4141/4142 ، هیوکی HIOKI 3289 ، هیوکی HIOKI 3282/3281 ،  ،

مولتی متر کلمپی AC/DC  :

HIOKI 3288/3288-20 ،هیوکی HIOKI CM4375/4376 ، هیوکی HIOKI CM7290/CM7291 ، هیوکی HIOKI CM4373/CM4374 ، هیوکی HIOKI CM4373/CM4374 ، هیوکی  هیوکی HIOKI 3287 ، هیوکی HIOKI 3284/3285
 
 
 
 
 
 

12- ارت تستر و میگر های تست عایقی 

نوع دیگری از محصولات پر فروش هیوکی دستگاه هایی ارت سنج 3 سیمه و کلمپی و میگر های تست مقاومت عایقی از 1 تا 5 کیلو ولت DC هستند ک در بازار فروش تجهیزات اندازه گیری بسیار پر فروش میباشد و این محصولات همانند مولتی متر های دیجیتال دارای کیفیت های بسیار خاص نسبت به برند های آمریکایی و آلمانی دارند که نمونه و مدل های آن به شرح ذیل می باشند 

ارت تستر هیوکی 

HIOKI CLAMP ONERTH TESTER FT6831-6380 –HIOKI EARTH TESTER FT6031 –FT3151

تستر های مقاومت عایقی 

HIOKI INSULATION TESTER IR4053- HIOKI INSULATION TESTER 3455- HIOKI INSULATION TESTER 4058 HIOKI INSULATION TESTER - HIOKI INSULATION TESTER 4057 HIOKI INSULATION TESTER -4056
 
 

 
 
 این مقاله صرفا جهت آشنایی با ست محصولات کمپانی هیوکی ژاپن بوده و تمامی تجهیزات و مدل ها ی محصولات این کمپانی قید شده است،چناچه اگر قصد خرید و یا اطلاع فنی دارید می توانید با کاربران شرکت تجهیزات اندازه گیری مشهد دقیق نماینده رسمی کمپانی HIOKI  ژاپن در ایران مراجعه نمایید و اطلاع کامل را کسب کنید .
 
 
 
 
 
 
 
 

مطالب مرتبط

دیدگاه ها (4)

 1. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در
  30 اردیبهشت 1398
  1. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز
   4 فروردین 1398
  2. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی
   12 اسفند 1397
 2. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ
  5 بهمن 1397

یک دیدگاه بنویسید

مقالات منتخب

1399-10-13